E-recepty - nekonečný (?) příběh

31.08.2017

Od 1.1. 2018 bude předepisování e-receptu povinné, klasické recepty tak, jak jste na ně zvyklí, již platit nebudou (nebo jen ve vyjímečných případech)....toto je teorie, jak to bude v lednu vypadat jsem sama zvědavá :-) nyní pár obecných informací:


jak e-recept vypadá ? .....

1. jako čárový kód

2. jako QR kód

3. jako kombinace číslic a písmen.....

to není kvízová otázka, tolik podob skutečně má :-)

jak je možné e-recept získat ?  vyberete si některou z následujících variant: 

1. kód vám přímo v ordinaci vytisknu na papír

2. přes SMS

3. pošlu e-mailem (e-mail si doma vytisknete nebo v lékárně ukážete na mobilu)

4. pomocí aplikace, kterou si stáhnete do telefonu/tabletu (toto v naší ordinaci zatím nefunguje)

Jak si již mnozí z vás všimli, ne všechny lékárny jsou k systému připojeny. Z toho, co mi píšete, jsem zjistila, že to dobře funguje u Dr.Maxe (rozhodně nechci dělat reklamu, ale IT oddělení jim tam evidentně šlape), zde na poliklinice to také funguje (i když je občas problém s připojením). Původně jsem chystala seznam lékáren, kam je možno s e-receptem jít, ale vzhledem k tomu, že se to neustále mění a hlavně by to od ledna mělo být bez problémů (haha) všude, tak jsem od toho upustila....(přiznávám, že jsem taky trochu líná a sepisovat se mi to nechce :-)

------------------------------------------------------------------------

Pokud chcete poslat e-recept, tak

1. zavolejte sestřičce a nadiktujte jí léky

nebo

2. napište e-mail, který bude obsahovat: jméno, příjmení, rok narození nebo rč, seznam léků, které chcete předepsat a počet/velikost balení .....toto je možné, jen v případě, že jste nám OSOBNĚ zadali e-mail, na cizí maily léky nepřeposíláme !! Děkuji za pochopení